Answer :
Answer:
They bought 8 crepes and 24 strawberries.
Step-by-step explanation:
$2.25 * 8 = $18
$24 - $18 = $6
6 / 0.25 = 24
$18 + $6= $24
Answer:
They bought 8 crepes and 24 strawberries.
Step-by-step explanation:
$2.25 * 8 = $18
$24 - $18 = $6
6 / 0.25 = 24
$18 + $6= $24