Answer :
✧・゚: *✧・゚:* *:・゚✧*:・゚✧
Hello!
✧・゚: *✧・゚:* *:・゚✧*:・゚✧
❖ You can use the equation 16 ÷ 12 = 1.33
~ ʜᴏᴘᴇ ᴛʜɪꜱ ʜᴇʟᴘꜱ! :) ♡
~ ᴄʟᴏᴜᴛᴀɴꜱᴡᴇʀꜱ
Answer:
$1.33 per box
Step-by-step explanation:
To find the cost per box, take the total cost and divide by the number of boxes.
$16/12 boxes
$1.33 per box