Answer :

✧・゚: *✧・゚:*    *:・゚✧*:・゚✧

                  Hello!

✧・゚: *✧・゚:*    *:・゚✧*:・゚✧

❖ You can use the equation 16 ÷ 12 = 1.33

~ ʜᴏᴘᴇ ᴛʜɪꜱ ʜᴇʟᴘꜱ! :) ♡

~ ᴄʟᴏᴜᴛᴀɴꜱᴡᴇʀꜱ

Answer:

$1.33 per box

Step-by-step explanation:

To find the cost per box, take the total cost and divide by the number of boxes.

$16/12 boxes

$1.33 per box

Other Questions