Answer :
If you would like to know how much in total employee benefits does Marisol receive, you can calculate this using the following steps:
14.5% of $50,000 = 14.5% * 50,000 = 14.5/100 * 50,000 = $7,250
The correct result would be $7,250.
14.5% of $50,000 = 14.5% * 50,000 = 14.5/100 * 50,000 = $7,250
The correct result would be $7,250.
Answer:
the answer is c
Step-by-step explanation:
same thing the other guy said bt straight to the point lol