Answer :
You need 1500, each box contains 252.
Divide to find the number of boxes you need:
1500 / 252 = 5.95 boxes.
This means you need to buy 6 total boxes.
Each box cost $30.
Multiply the number of boxes needed by $30:
6 x $30 = $180 total.
You need 1500, each box contains 252.
Divide to find the number of boxes you need:
1500 / 252 = 5.95 boxes.
This means you need to buy 6 total boxes.
Each box cost $30.
Multiply the number of boxes needed by $30:
6 x $30 = $180 total.