TikTokStar8888 TikTokStar8888 Today at 11:45 AM Mathematics Answered A music store is offering guitar lessons for $65 per month. A guitar book costs $39. How many months of lessons could a student take if he had $599 to spend on the lessons and books? A.5 C.9 B.8 D.12