Answer :
Answer: Twelve Pack for $6.59
Step-by-step explanation:
The first step is determining the cost of each bottle for the two different deals. This can be done by the following calculations:
$4.79/ 8 boxes = $0.599 each
$6.59/ 12 boxes = $0.549 each
The second one, 6.59 for 12 boxes is a better deal because each bottle costs 5 cents less