Answer :

santiagodaa

Answer:

102

Step-by-step explanation:

714 / 7 = 102

brainliest please :)

Ram bought 7 kg of apples = ₹ 714

Cost of 1 kg apples = 714 ÷ 7

(Divide it)

Therefore, The cost of 1 kg of apples = ₹ 102

Other Questions