Answer :
Answer:
102
Step-by-step explanation:
714 / 7 = 102
brainliest please :)
Ram bought 7 kg of apples = ₹ 714
Cost of 1 kg apples = 714 ÷ 7
(Divide it)
Therefore, The cost of 1 kg of apples = ₹ 102
Answer:
102
Step-by-step explanation:
714 / 7 = 102
brainliest please :)
Ram bought 7 kg of apples = ₹ 714
Cost of 1 kg apples = 714 ÷ 7
(Divide it)
Therefore, The cost of 1 kg of apples = ₹ 102