25clenger
Answered

I paid $40 for a kennel plus I bought 12 cans of dog food, all the same brand. I spent a total of
$53.20. How much did each can cost?

Answer :

Ahnicka

Answer:

they cost $1.10

Step-by-step explanation:

subtract 40 from 53.20 which gives 13.20

then u divide 13.20 and 12

Other Questions