gigihusk gigihusk Today at 1:48 PM Mathematics Answered You want to buy a bouquet of yellow roses and baby’s breath for $16 the baby’s breath cost $3.50 per bunch, and the roses cost $2.50 each. You want one bunch of baby’s breath and some roses for your bouquet. How many roses can you buy?