P8976
P8976
Today at 4:30 PM
Mathematics
Answered
Math IXL Help!!!!! Quick!!!!! Plzzzzzzzz!!!!!
Answer :
LilCatrina
LilCatrina
Today at 4:36 PM
Answer:
Y=7 X=1
Step-by-step explanation:
if need an explanation please ask
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 38+ )
Other Questions
11:20 Mathematics 5 points Graph the line that passes through the points (3, -6) and (-6, -3) and determine he equation of the line. timswife · Helping Handcan
Brian invests $4400 In 2 different accounts. The 1st account paid 7%, the 2nd account paid 8% in interest. At the end of the 1st year he had earned $333 in inte
What is the standard form of the quadratic function that has a vertex at (3,4)and goes through the point (4,5)?A. y= 2x2 - 12x+ 22O B. y = x - 6x + 13O c. y = y
Which of the following is not true of the sculpture above? a. The intertwined plants below the throne symbolize Khafre’s rule of both Upper and Lower Egypt. b.
All together, Michael and his two friends have exactly $30 to spend on lunch. Hot dogs cost 3.50 and drinks cost $1.50. if they each get two hot dogs how many d
what are the best guides for the class 9th NCERT CBSE
what is meant by power of lens?write is SI unit
There are children.A boy is go at the slide. one boy is swinging. One girl swinging.
what will be the remainder when x cube + 3 x square + 3 x + 1 is divided by x + 1
(2/5)^3 ÷ 0.5^2please solve step by step
B С C ( 4x + 11) А E D 5x ( 14x - 29) F O
Can Someone Help Me!!!!!!
find the slope of the line through the given points7. (-3, -3), (1, -5)
Angelo recently open a bank account and deposits the same amount each week after 8 weeks he wants to deposit a a total of 420 in his account how many weeks will
Cahner goes to Chick-Fil-A and buys the 30-piece nugget originally priced at $13.45. He receives a 15% Student-of-the-Week discount. How much does Cahner pay fo
Use the foil method to find the terms of the following multiplication problem
find the unit rate 13 inches of snow in 8 hours how much in 1 hour?9 books for $99. how much for 1 book?12 chocolate bars cost $18 how much for 1 ?
Based on the graph of the line below, which describes the relationships between the value of the y intercept and the value of the slope?1. The y-intercept is 3,
i GOT DISCONNECTED WITH A TUTOR THAT WAS EXPLAING, NEED HELPIna shoots a large marble (Marble A, mass: 0.08 kg) at a smaller marble (Marble B, mass: 0.05 kg) th
On one side of the balance scale, Henry placed a 6-gram weight. On the other side of the scale, he placed a ballet slipper.How many milligrams does the slipper