laflaki991 laflaki991 Today at 5:37 AM Mathematics Answered At Joe's Cafe 3 cup of coffee and 6 donuts cost 15$ and 5cups of coffee and 12 donuts cost $28 what is the cost of one donut and what is the cost of one cup of coffee