Answer :

Answer:

The answer is D: $1.20.

Step-by-step explanation:

1. The overall cost is $6

2. There are 5 candy bars

3. Assuming of the bars cost the same, we can find out the cost per bar

4. To do that, we take our overall cost $6, and we divide it by 5

5. 6/5=1.20 which is why the answer is D: $1.20

America2044

Answer:

D.$1.20

Step-by-step explanation:

Other Questions