noelaniaquino1 noelaniaquino1 Today at 4:47 AM Mathematics Answered ned, the owner of neds nut shop, sells peanuts for $7 per pound and cashews for $6 per pound. ned wants to great a 20 pound barrel of mixed nuts and sell it for $6.35 per pound. how many pounds of peanuts and cashews should ned use?