Answer :
GRAPEFRUIT: .89c
subtract the grapefruit from the total cost: $2.15-.89c= $1.26
There are 3 oranges so you have to divide $1.26 by 3
Money always on top so: $1.26/3= $0.42
Each orange costs $0.42
subtract the grapefruit from the total cost: $2.15-.89c= $1.26
There are 3 oranges so you have to divide $1.26 by 3
Money always on top so: $1.26/3= $0.42
Each orange costs $0.42