Answer :

spookycaves
10.30/10 = 1.03 per stamp 1.03 x 2 = $2.06 for two

Answer:
$2.06
Rounded:
$2.00

The cost of 2 rubber stamps is $2.

We have given that rubber stamps cost $10.30  

we have determined the cost of 2 rubber stamps.

We have to find the price per stamp.

What is the formula for the value price of one stamp?

[tex]1 samp price=\frac{cost for all stamp }{total number of stamp}[/tex]

Therefore we get,

10.30/10 = 1.03 per stamp

For two stamps:

1.03 x 2 = $2.06 for two

=$2.06

=$2

To learn more about the cost visit:

https://brainly.com/question/19104371

Other Questions