On a farm, the farmer decides to give pizza to her 12 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $25.71. What is the unit price of each pizza? $8.57 $13.71 $22.71 $77.13

Answer :

Answer: $8.57

Step-by-step explanation:

You divide $25.71 by 3.

Answer: The answer is 8.57$

Other Questions