Answer :

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

You would have to find how much it would cost you to buy 1 can. So you do $9/4= $2.25

now multiply $2.25 and 3

which equals $6.75

6 dollars 75 cents

Hope this helps :)