Answer :
Answer:
12 oz: $0.35 per oz
16.3 oz: $0.38 per oz
28 oz: $0.30 per oz
64 oz: $0.33 per oz
Which size is the best deal?
28 oz
Step-by-step explanation: it gave me the right answer after.
Answer:
12 oz: $0.35 per oz
16.3 oz: $0.38 per oz
28 oz: $0.30 per oz
64 oz: $0.33 per oz
Which size is the best deal?
28 oz
Step-by-step explanation: it gave me the right answer after.