Yazmin noticed her favorite workout tops were on sale for $6.00 off the original price. She purchased 4 of the tops and spent a total of $51.80. Write and solve an equation to determine X, the original price of the workout tops.​

Answer :

Im pretty sure it’s just 51.80 divided by 4 which is 12.95. Sorry if it’s wrong and good luck!

Other Questions