Answer :
Answer:
i don't know what the equation would be but hope this helped! 1.72 for each pencil
Step-by-step explanation:
9 - 3.85 = 5.15
5.15/3 = 1.72 for each pencil
Answer:
About $1.72 per pencil
Step-by-step explanation:
1. 9-3.85 = 5.15
2. 5.15/3 = 1.71 2/3 (1.7166666667)
3. $1.72/pencil