angelenabacker123
angelenabacker123
Today at 10:04 AM
Mathematics
Answered
Someone please help me
Answer :
jennatayleah
jennatayleah
Today at 10:10 AM
It should be -2/3x+4
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 24+ )
Other Questions
Greatest Least А B С D E |-2.25 | 3 | 2.5| -3 0
a six-sided die was rolled twice find the probability that the larger of the two rolls was equal to six
a six-sided die was rolled twice find the probability that the larger of the two rolls was equal to six
Greatest Least А B С D E |-2.25 | 3 | 2.5| -3 0
Greatest Least А B С D E |-2.25 | 3 | 2.5| -3 0
What is the function of thyroxine?A. It increases the metabo
IF AREA OR CIRCLE IS NUMERICALLY EQUAL TO IT'S CIRCUMFRRENCE FIND THE RADIUS OF CIRCLE
All humorous incidents of three men in a boat
Which of the following became the first Indian shipyard to build and deliver 100 warships? Garden Reach Ship Builders and Engineers Ltd. Cochin Shipyard Ltd. We
where do mosses and lichens grow class4
what is the molarity of a solution in which 27.5 grams of MgBr2 has been dissolved in water so the volume is 125 mL
i need help with my homewrok PLEASE CHECK WORK number 7
Solve the equation for x. -8x + 5x - 9 = 6A) x = -5 B) x = -1C) x = 3 D) x = 5
The two-way table shows the ages of the players on different soccer teams.8 Years Old9 Years Old10 Years OldTotalTeam A492.15Team B64313Team C835Team D37414Tota
In circle J with mZHJK = 112 and HJ = 6 units find area of sector HJK. Round to the nearest hundredth.
PCFind the measure of the indicated angle that makes lines u and v parallel.29)30)690V83°Angle Measure2930
How do I solve this and what is the answer?
If 3 pounds of butter cost $5.34, what is the price per pound?
Evaluate 9 5/18 - 7 1/4 + 5 7/12Write your answer as a mixed number in simplest form
whats the development of algebra