Answer :
Answer:
$.16 x12=$1.92
Step-by-step explanation:
$.16 cents a lb x12 lbs =$1.92
Are you sure the question is correct ? Your saying he paid .16 cents for 12 lbs of sugar. If so
its .16 divided by 12= 0.01
Answer:
$.16 x12=$1.92
Step-by-step explanation:
$.16 cents a lb x12 lbs =$1.92
Are you sure the question is correct ? Your saying he paid .16 cents for 12 lbs of sugar. If so
its .16 divided by 12= 0.01