backto2021
Answered

DO NOT ANSWER IF YOU DON'T KNOW
WILL GIVE BRAINLIEST, LIKE, COMMENT, AND 10 POINTS!!!
The cost of cherries is $8 per pound. Given that context how should we change the graph?

DO NOT ANSWER IF YOU DON'T KNOW WILL GIVE BRAINLIEST, LIKE, COMMENT, AND 10 POINTS!!! The cost of cherries is $8 per pound. Given that context how should we cha class=

Answer :

Answer:

x represents a pound of cherries, and y represents the cost. you need to change 20 to 24. And add 0:0 1:8 2:16 and 3:24

Step-by-step explanation:

Other Questions