virtuaI
Answered

You have $18 to buy peppers. Peppers cost $1.50 each. Write and solve an inequality that represents the numbers of peppers you can buy.

Answer :

abray9627

Answer:

27

Step-by-step explanation:

you 1.50x18

Other Questions