Answer :
Answer:
The cost of each can is
$ 0.31
.
Explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
Step-by-step explanation:
Answer:
The cost of each can is
$ 0.31
.
Explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
Step-by-step explanation: