Answer :

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

16-13.50

Answer:

Muffins: $1.50

Bagels: $1.00

Step-by-step explanation:

Ight, so this is a system of equation. Let's find the variables first.

m = amount of muffins

b = amount of bagels

4b + 8m = 16

6b + 5m = 13.50

Any questions let me know! Hope this helps and have a great day!

${teks-lihat-gambar} NutellaQueen

Other Questions