$1.85 for a sandwich, $1.15 for a drink, $0.65 for a bag of chips, and $1.10 for two apples. How much money does the student spend at lunch, in dollars and cents?

Answer :

Answer:

$4.75 = 4 dollars and 75 cents

Step-by-step explanation:

$1.85 for a sandwich

$1.15 for a drink

$0.65 for a bag of chips

$1.10 for two apples.

The total amount of money the student spent at lunch, in dollars and cents is:

$1.85 + $1.15 + $0.65 + $1.10

= $4.75

In words = 4 dollars and 75 cents

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

stop cheating

Other Questions