Answer :
He bought 9 packs for $27
Because 9:27 ratio
1 pack = $3
11 packs=$33
Because 9:27 ratio
1 pack = $3
11 packs=$33
Answer:
33$
Explanation:
twenty seven divide by nine is three three times eleven is thirty three