cookieboza2005 cookieboza2005 Today at 2:17 AM Mathematics Answered violet buys cheese and potatoes at the store. she pays a total of $19.30 . She pays a total of $5.58 for the cheese . She buys 4 bags of potatoes that each cost the same amount . How much does each bag of potatoes cost?