Answer :

Answer:

Under 1: $3.25

Under 3: $9.75

Under 5: $16.25

Cost for 15 pounds = $48.75

Answer:

1 pound= $3.25

3 pounds=$9.75

5 pounds=$16.25

15 pounds =$48.75

Step-by-step explanation:

1x3.25=3.25

3x3.25=9.75

5x3.25=16.25

15x3.25=48.75

Other Questions