ellavi2008
Answered

The weekly ad for a local grocery store advertises a 5 pound bag of organic apples for $13.95. Round each rate to the nearest hundredth if needed.
(a) Find both unit rates.
(b) Which unit rate is typically used. Explain.

PLEASE I NEED HELP!!!!!

Answer :

Answer:

$12.79 per pound.

Step-by-step explanation:

Other Questions