Answer :
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar