Answer :
How To Solve It:
$2.30 x 4 = $9.20
$25.50 - $9.20 = $16.30
$16.30 ÷ 3 = $5.43
Answer:
Each cup of hot chocolate costs $5.43
I hope this helps! :)
$2.30 x 4 = $9.20
$25.50 - $9.20 = $16.30
$16.30 ÷ 3 = $5.43
Answer:
Each cup of hot chocolate costs $5.43
I hope this helps! :)