qwertymdke qwertymdke Today at 4:50 PM Mathematics Answered a store sells paint sets each paint set costs the same amount. During a sale, the store reduces the price of each paint set by $1.55. Emily spends $16.02 on 3 paint sets at the sale price.What was the price of 1 paint set before the sale?