Answered

A box of 10 bars of soap cost $10.88 while the same brand with four more bars cost $17.62 which is the better buy round your answer to the nearest cent if necessary

Answer :

Answer:

The box of 10 for $10.88 is better.

Step-by-step explanation:

10.88/10=$1.08

17.62/14=$1.26

Other Questions