Answered

A bakery sells cupcakes for $2 and muffins for $3. In one week the bakery sold 50 cupcakes and muffins for $123. How many cupcakes were sold?

Answer :

I hope this helps you
${teks-lihat-gambar} Аноним

Other Questions