MayneeCake8670 MayneeCake8670 Today at 2:54 AM Mathematics Answered Which store has the better buy? Explain your answer. Two stores are selling candy for Valentine's Day. Store A sells 2 1/4 lbs of candy for $13. 50. Store B sells 1 1/2 lbs of candy for $15. 75