Spuddle6867 Spuddle6867 Today at 11:15 PM Mathematics Answered A vendor sells hot dogs and bags of potato chips. A customer buys 3 hot dogs and 4 bags of potato chips for $14.50. Another customer buys 2 hot dogs and 2 bags of potato chips for $8.50. Find the cost of each item.