outrageouspage2198 outrageouspage2198 Today at 1:42 AM Mathematics Answered If a company produced 201,000 units and incurred $502,500 of production costs to finished goods but completed and sold only 193,000 units, what is the cost per unit? a) $2.60 b) $2.75 c) $2.90 d) $3.00