20garbuttz 20garbuttz Today at 6:44 AM Mathematics Answered the cost of 4kg of r and 1.5kg of c is 14.80 and the cost of 3kg of r and 2kg of c is 12.50 wat is the cost of 1kg of c and 1kg of r