Answer :
$13.23 for 7 pounds of apples is a unit cost of
$13.23/(7 lb) = $1.89/lb
Which store has a price of $1.89/lb?
$13.23/(7 lb) = $1.89/lb
Which store has a price of $1.89/lb?